Tiká v každé rodině!

Podle nejnovějších statistických údajů se onkologickým pacientem stane každý třetí občan České republiky a dva ze čtyř nemocných umírají… Dodržováním jednoduchých zásad zdravého životního stylu však lze podle nejnovějších poznatků až 50ti % všech onkologických onemocnění předejít! Šíření zásad prevence rakoviny je naším hlavním cílem, pomozte prosím i Vy...

Ve středu 11. 5. 2011 proběhne již 15. KVĚTINOVÝ DEN, který je zároveň ČESKÝM DNEM BOJE PROTI RAKOVINĚ.
Jeho hlavním tématem je PREVENCE.

Jedním z preventivních opatření je očkování proti infekci lidskými papilomaviry (HPV).

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov se zapojuje do akcí v rámci ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ a nabízí zprostředkování nákupu kvadrivalentní očkovací látky SILGARD (proti 4 typům HPV - 6, 11, 16, 18) pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky ve slevové akci:
3 DÁVKY ZA CENU 6400,- Kč.
 
Lidské papillomaviry - HPV způsobují i rakovinu a předrakovinné stavy děložního hrdla, vulvy, vagíny, análního otvoru a genitální bradavice.

Rakovina děložního hrdla je druhou nejčastější rakovinou u žen v České republice a umírá na ni každoročně více než 400 českých žen. Její výskyt je u nás vyšší než v rozvinutých zemích Evropské unie. Kromě tragického lidského a sociálního aspektu má rakovina děložního hrdla i obrovské ekonomické důsledky pro Českou republiku – léčba již rozvinutého onemocnění je velmi nákladná a bohužel v řadě případů nakonec neúspěšná.
Poprvé v historii je možné výrazně omezit výskyt těchto onemocnění prostřednictvím očkovaní žen ve věku od 9 do 45 let a mužů od 9 do 15 let. Vakcína Silgard představuje účinnou prevenci nejen karcinomu děložního hrdla, ale i dalších onemocnění, který způsobují tyto papilomaviry včetně genitálních bradavic. Infekce se šíří pohlavním stykem nebo přenosem z rukou či úst na pohlavní orgány. V České republice je vakcína k dispozici od prosince roku 2006.
Cena kompletního očkování po slevě činí 6400 Kč, původní částka byla 10 500 Kč.
Očkování lze objednat prostřednictvím naší lékárny. Při odběru 1. a 2. dávky budete hradit
3 200,- Kč za každou z nich, 3. dávku dostanete zdarma.
Podobné akce poskytují svým pojištěncům i některé zdravotní pojišťovny, ovšem jen v omezeném rozsahu. Vlastní očkování zajistí naše dětské oddělení, bez úhrady.

Závaznou objednávku vakcíny zasílejte přes intranet na e-mailovou adresu: lekarna@szzkrnov.cz
a uveďte:  
- jméno a příjmení
- oddělení, na kterém pracujete
- jména dalších zájemců z řad Vašich příbuzných
- telefonický kontakt na Vás.

Objednávka vakcín bude přijímána do 29. 6. 2011. Na jejím základě lékárna zajistí 3 vakcíny pro každého zájemce k dispozici budou do 3 pracovních dnů po jejich objednání. Objednávka je závazná, vakcíny nemůže lékárna vzhledem k zachování teplotního řetězce vracet zpět distributorovi. O dalším postupu budete informováni prostřednictvím intranetu.
Bližší informace Vám poskytne primářka dětského oddělení MUDr. Marie Žaloudíková na tel. klapce 420 nebo vedoucí ústavní lékárny PharmDr. Vladimír Vašíř na tel. klapce 208.

Seminář pro zaměstnance SZZ Krnov k této problematice proběhne
v úterý 31. 5. 2011 ve 14 hodin v jídelně stravovacího provozu.

 

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--