Krnovská nemocnice preventivně očkuje své zaměstnance

Krnovská nemocnice preventivně očkuje své zaměstnance a jejich blízké proti virům působícím rakovinu děložního hrdla

Se zajímavým projektem přišla v rámci letošního Českého dne boje proti rakovině krnovská nemocnice (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov). Svým zaměstnancům a jejich blízkým nabídla jako netradiční bonus očkování proti infekci lidskými papilomaviry (HPV). Vakcína (Silgard) představuje účinnou prevenci nejen proti karcinomu děložního hrdla. Pomáhá předcházet i dalším onemocněním, která papilomaviry způsobují.

Rakovina děložního hrdla je druhou nejčastější rakovinou u žen v České republice a umírá na ni každoročně více než 400 pacientek. Její výskyt je u nás vyšší než v rozvinutých zemích Evropské unie. Kromě tragického lidského a sociálního aspektu má rakovina děložního hrdla i obrovské ekonomické důsledky – léčba již rozvinutého onemocnění je velmi nákladná a bohužel v řadě případů nakonec neúspěšná.

„Chceme nabídnout zdravotnickému personálu a jejich blízkým vakcínu sice za platbu, ale za dostupnou cenu, tedy o čtyři tisíce nižší než je běžná pořizovací hodnota. Děláme to proto, že kromě nezbytných pravidelných gynekologických prohlídek je očkování jednou z nejdůležitějších forem prevence,“ vysvětlil ředitel krnovské nemocnice MUDr. Ladislav Václavec. Cena za tři dávky vakcíny bude podle něj zlevněna na zhruba šest tisíc korun.

Aktivita krnovské nemocnice je sice zacílena především na vlastní zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, nemocnice ale nezapomněla ani na veřejnost. V úterý 31. května 2011 od 14:00 se uskuteční v nemocničních prostorách odborná přednáška MUDr. Michala Mihuly z gynekologicko-porodnického oddělení Městské nemocnice Ostrava na téma HPV infekcí a především mýtů a omylů, které s těmito diagnózami v očích veřejnosti pojí.

KONTAKY PRO VÍCE INFORMACÍ:
primářka dětského oddělení MUDr. Marie Žaloudíková, tel.: 554 690 420
vedoucí ústavní lékárny PharmDr. Vladimír Vašíř, tel.: 554 690 208

ZPRACOVALA: Eva Kijonková, mediální zástupkyně, mobil: 721 857 097

 

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--