Charakteristika oddělení

Virtuální prohlídka oddělení

 Představení oddělení

 

Gynekologicko porodnické oddělení SZZ Krnov je od září 2004 umístěno v nových prostorách krnovské nemocnice. Pokoje jsou moderně a vkusně vybavené. Základním pilířem práce na oddělení je přístup zdravotnického personálu k našim klientkám. V maximální míře respektujeme jejich přání a názory. Spokojenost s péčí se pak odráží na postupně rostoucím počtu porodů a gynekologických operací.

   Gynekologický pavilón   

Na gynekologické části diagnostikujeme a léčíme jak nemoci ženských pohlavních orgánů tak i riziková a patologická těhotenství. Používáme moderních diagnostických i léčebných metod. Klientka je vždy seznámena s předpokládaným postupem a nic není provedeno bez jejího souhlasu. Podrobně je informována zejména o průběhu operace, je poučena o způsobu rekonvalescence stejně tak jako o vhodnosti případné další léčby po propuštění.

   

Největších změn doznala porodnická část našeho oddělení. Vybavení i přístup je zcela v souladu s posledními trendy. Pro způsob nekomplikovaného porodu je rozhodující přání budoucích rodičů (od porodu bez zásahů, přes možnost epidurální analgezieporod do vody).  Co všechno si vzít s sebou do porodnice? 
Krnovská nemocnice má vlastní respektuje vlastní porodní plán každé rodičky což je souhrn Vašich představ a přání pro celý průběh porodu i pro nejbližší dobu po narození miminka. Porodní plán by měl do jisté míry zastoupit „tlumočníka“ mezi rodící ženou a zdravotníky.  vice zde ...

                                                  

Důležitou součástí je i ambulantní činnost. Kromě běžné gynekologické ambulance poskytujeme komplexní prenatální péči těhotných žen, včetně možnosti konzultace rizikových a patologických stavů. Provádíme dispenzarizace a sledování rizikových těhotných, sledování potermínového těhotenství.

 

Gynekologická ambulance při gynekologicko – porodnickém oddělení :
Provozní doba ambulance denně : od 6,30– 15,00 hod.

Ordinační doba ambulance viz ordinační hodiny

Polední přestávka 12,00 – 12,30 hod.
Telefon: 554 690 448

Vedení oddělení pečlivě monitoruje poslední trendy v gynekologii a porodnictví jak v léčebné tak i ošetřovatelské péči a ve spolupráci s vedením nemocnice se neustále zamýšlí nad dalším rozvojem oddělení. Každoročně spouštíme nové projekty , které vedou k neustálému zvyšování kvality a bezpečnosti péče.

Jsme si dobře vědomi, jak může být nové a neznámé nemocniční prostředí pro některé ženy traumatizující, a proto se snažíme, aby se každá žena, která u nás rodí, cítila co nejlépe. Slouží k tomu dodržování tří základních pravidel:
bezpečnost – osvědčené a adekvátní lékařské postupy
intimita – co nejvíce soukromí pro klientku, co nejméně personálu při vyšetření a porodu
příjemné prostředí – vedle interiéru porodních sálů a pokojů i chování personálu. Cílem naší práce na porodnici je zdravá a spokojená maminka se zdravým novorozencem.

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--