Vedení nemocnice - novinky

Novinky
Kontakty
 

Registrace na očkování – informace pro veřejnost

1) Kde se můžu zaregistrovat?
Centrální rezervační portál bude dostupný pro občany od pátku na adrese stránek crs.uzis.cz nebo registrace.mzcr.cz Ke stránkám se můžete dostat například i přes web ministerstva zdravotnictví.
Rezervační systém pro očkování se pro lidi starší 80 let spustí 15. ledna od osmi hodin ráno. Pro všechny ostatní bude fungovat od 1. února. Přednost ale budou mít lidé z prioritních skupin.
Na stránkách si pak budete moci vybrat, zda máte zájem o testování antigenními testy, či testy PCR, nebo o samotné očkování.

2) Co když se nemohu sám objednat online?
Dotazník na stránkách za vás může vyplnit i někdo jiný. Systém umožňuje, že za vás registraci udělá někdo jiný.
Registrace prostřednictvím počítače či mobilu s internetem není jedinou možností, jak se zaregistrovat na očkování. Další alternativou je objednání přes svého praktického lékaře. Stačí také zavolat na informační linku 1221. Zřízená by měla být i krajská call centra.

3) Mám online registraci, co dál?
Postup má dvě části - registraci a rezervaci. Centrální rezervační systém vás v prvním kroku při registrování na očkování vyzve k zadání telefonního čísla.
Na číslo by se měl zaslat šestimístný PIN pro samotnou registraci. Jakmile PIN zadáte na stránkách, přejdete do registračního formuláře.

4) Co všechno musím zadat?
V registračním formuláři kromě jména, příjmení, čísla pojištěnce a vaší zdravotní pojišťovny budete muset vyplnit i příslušné kolonky, které odpovídají vašemu zdravotnímu stavu. Právě váš zdravotní stav následně určí termín, kdy na očkování budete moci jít.
Co se týče informací o zdravotním stavu, ve formuláři jsou například následující možnost: cukrovka, obezita, závažné dlouhodobé onemocnění plic, ledvin, nebo jater, nádorové onemocnění krevního nebo lymfatického systému či vysoký krevní tlak.
Na stránce zaškrtnete políčka, která vašemu zdravotnímu stavu odpovídají. Následně potvrdíte čestné prohlášení, že uvedené údaje jsou pravdivé a odešlete žádost, následně obdržíte potvrzení registrace a přejdete k samotné rezervaci termínu.

5) Rezervace termínu
Pro rezervaci konkrétního termínu by vám opět měla přijít přes SMS a další PIN. Rezervace termínu probíhá na stránkách reservatic.com/ockovani. Pro vstup do něj budete potřebovat číslo pojištěnce a PIN kód.
Následně si budete moci z katalogu očkovacích míst vybrat to nejblíže k vám. Poté si zakliknete termín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Jakmile si svůj termín vyberete a potvrdíte, proces registrace a rezervace termínu pro vás končí. Pokud jste vyplnili e-mail, obdržíte potvrzení o platné rezervaci i e-mailem. Potvrzení o platné rezervaci si můžete uložit nebo vytisknout kliknutím na tisk do PDF.
Registrace a následná rezervace ovšem nemusí nutně proběhnout hned po sobě. Očkovací sloty tam doplňují očkovací centra v závislosti na počtu vakcín, které mají k dispozici.
Pokud se zaregistrujete, nemusíte dostat ihned termín. Množství vakcín i očkovacích slotů je omezeno. Jakmile se pro vás uvolní případný termín, dostanete informace. Termíny se budou uvolňovat postupně.

6) A co druhý termín očkování?
Termín druhé dávky se podle ministerstva zdravotnictví vytvoří automaticky za 21 dní ve stejný čas. Druhý termín je možné upravit tak, aby vám vyhovoval.
Jakmile se některé vakcíny na očkovacích místech uvolní, přijde vám SMS zpráva s druhým číselným kódem, kterým se opět přihlásíte do systému a vybere si z nabízených termínů.

7) Budu za registraci nebo vakcínu něco platit?
Registrace i samotné očkování jsou dobrovolné a bezplatné.

8) Budu si moci vybrat konkrétní vakcínu?
Ne. V Česku jsou nyní k dispozici vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderna. Můžete si však zvolit, že se nyní nenecháte očkovat a počkáte si, až bude v Česku vakcína, kterou chcete. Tím se však vzdáte své priority a zároveň vám nikdo nezaručí, že danou vakcínu opravdu dostanete.

9) Co certifikát?
Posledním bodem po očkování je zisk certifikátu. Ten bude zaznamenán v Portálu občanů. Certifikát občan obdrží od očkujícího místa v papírové podobě po aplikaci druhé dávky vakcíny. 
Certifikát občan obdrží od očkovacího místa v tištěné i elektronické podobě. Heslo k certifikátu zaslaného e-mailem dostanou lidé prostřednictvím SMS. Potvrzení o očkování si později budete moci vyzvednout i na Czech POINTu.

<< Zpět

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--